Послуги дезінсекції та дезінфекції у Львові та області
Послуги дезінсекції та дезінфекції у Львові та області

Ластівки

Дзвонить якось замовник і повідомляє, що до його будинку лізуть клопи. Дуже здивований. Нехай би з дому, може місця їм там стало мало, так ні – до хати. З подальшої бесіди з'ясовую наступне – господарі почали мити вікна, а між рамами знайшли клопів. У будинку їх ще немає, але на критій літній терасі вже повно, в тому числі й у дивані. І вже почали кусатись. Господар раніше вже звертався до фахівців, які заявили, що це просто жучки, адже на вулиці клопи не водяться. Про всяк випадок прошу надіслати фото – справді клоп у всій своїй красі.

Збираю обладнання, їду на об'єкт і бачу там наступне – зовнішньою стіною будинку і підвіконнями повзають клопи. Ну і на прилеглій до будинку терасі також достатньо. Починаю розбиратися і виявляється, що під дахом на стіні розташувалися два ластівчині гнізда – гордість господарів. Ні в кого довкола немає, а в них селяться щороку. Тут уже все стає зрозуміло – клопів занесли саме ластівки. Поки популяція клопів була незначною – їм вистачало самих ластівок. Ну а в спеку вони розплодилися і почали шукати нові джерела їжі.

Довелося обробляти всю стіну, вікна, гнізда (до речі, ластівки не відлетіли), терасу і одну кімнату (задля профілактики) – надто багато було клопів між рамами. Увечері понишпорив в інтернеті, і виявилося, що це цілком поширене явище. У цих клопів навіть є своя назва – "Oeciacus Hirundinis" (той самий ластівчин клоп). Паразитує на птахах, може нападати і на людину, причому, як і всі клопи, є переносником захворювань.